Wymiana bezpiecznika w domu? Nie rób tego na własną rękę

Przeglądając internet natrafiłem na taki artykuł:
http://www.instalacjebudowlane.net/bhp-w-twoim-domu/
 Polecam jeśli planujecie remont i chcecie go przeprowadzić jak najbezpieczniej. O tym tekście piszę jednak dlatego, że zainspirował mnie do napisania dla Was właśnie tego tekstu o bezpiecznikach. Okazuje się, że wiele osób sądzi, że wpisanie w google Jak naprawić bezpiecznik i obejrzenie filmiku zrobi z nich fachowców, a naprawa takiego bezpiecznika to łatwizna i nie trzeba wzywać do tego elektryka.

Wymieniaj bezpieczniki, a nie naprawiaj!

Jeśli bezpiecznik się zużyje, to pamiętajmy, aby samodzielnie nie naprawiać go poprzez wymianę jego rdzenia. Grozi to porażeniem prądem i uszkodzeniem całej instalacji elektrycznej. Koszty bezpieczników są tak małe, że nie opłaca się ryzykować swoim zdrowiem oraz przepaleniem przewodów instalacji.

Zadbaj o wyłączniki różnicowoprądowe

Instalować je powinien wyłącznie specjalista, który posiada stosowne uprawnienia. Praca musi zostać wykonana starannie, bowiem tylko wtedy zagwarantuje to bezawaryjne działanie całej instalacji elektrycznej. Samodzielne montowanie takich wyłączników jest najczęściej przyczyną pożarów lub wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>